ADSHEAD RATCLIFFE

Firma ADSHEAD RATCLIFFE powstała w 1859 roku i jest producentem uszczelniaczy budowlanych i przemysłowych dla wymagającego rynku profesjonalistów.

Uszczelniacze marki ARBO są uznane przez architektów i wykonawców w branży budowlanej, szklarskiej i przemysłowej. Dzięki specjalistycznym produktom dostępnym dla sektora morskiego i motoryzacyjnego, dysponujemy szeroką ofertą dla tego typu klientów. Jako wyspecjalizowany producent jesteśmy w stanie dostarczyć produkty spełniające praktycznie wszystkie wymagania, a nasze wewnętrzne laboratorium w Belper jest w stanie dostosować uszczelniacze do najbardziej wyspecjalizowanych zastosowań i dopasować kolor do konkretnego zamówienia.

ASORTYMENT WG TYPÓW PRODUKTÓW

Silikony

Arbosil LM
Arbosil 1081
Arbosil 1096

Kleje poliuretanowe

Arbothane 1245

Kleje do gum i membran EPDM

Arbo Membrane Adhesive
Arbo Sealant Adhesive

OPIS PRODUKTÓW

Silikony

ARBOSIL LM
profesjonalny silikon szklarski

Arbosil LM jest neutralnym, jednoskładnikowym, uszczelniaczem silikonowym, który utwardza się pod wpływem wilgoci z powietrza, tworząc elastyczną gumę silikonową.

Zalecany do uszczelnień obwodowych w ramach PCV i połączeń w murze, metodą „M.V.P.” i metodą „Heel Bead” do szklenia zespołu szyb zespolonych, napraw szklarskich i uszczelniania połączeń w przezroczystych blachówkach dachowych.

ARBOSIL 1096
profesjonalny silikon do szklenia strukturalnego

Arbosil 1096 jest neutralnym, jednoskładnikowym, niskomodułowym, uszczelniaczem silikonowym, który utwardza się przy działaniu wilgoci z powietrza, tworząc elastyczną gumę silikonową.

Zalecany do stosowania w wielu konstrukcjach budowlanych w połączeń szkło do szkła, montażu ścian kurtynowych, uszczelek obwodowych w ścianach kurtynowych, uszczelnienia obwodów malowanych farbą proszkową i framug PCV, a także szyb okiennych w basenach.

Zaaprobowany przez Pilkington i innych głównych producentów szkła do użytku ze szkłem laminowanym.

Nadaje się do użycia jako uszczelniacz pogodowy do szklenia strukturalnego.

Kleje poliuretanowe

ARBOTHANE 1245
mocny uszczelniacz poliuretanowy

Arbothane 1245 jest jednoskładnikowym uszczelniaczem poliuretanowym, który utwardza się pod wpływem wilgoci z powietrza, tworząc twardą, ale elastyczną gumę. Arbothane 1245 ma dobrą przyczepność do betonu, cegły, metalu i do wielu innych podłoży budowlanych.

Kleje do gum i membran EPDM

ARBO MA
polimerowy klej do EPDM i gumy

Arbo Membrane Adhesive jest jednoskładnikowym, bezrozpuszczalnikowym, utwardzanym pod wpływem wilgoci klejem na bazie technologii modyfikowanych polimerów. Membrane Adhesive łączy dobry chwyt początkowy z wysoką przyczepnością i dobrą elastycznością do różnych powierzchni budowlanych. 
Kolor: czarny

ARBO SA
silikonowy klej do EPDM i gumy

Arbo SA jest jednoskładnikowym, bezrozpuszczalnikowym, elastomerowym klejem uszczelniającym na bazie technologii neutralnego utwardzania polimeru silikonowego. SA łączy dobry chwyt początkowy oraz wysoką przyczepność do wielu powszechnych materiałów budowlanych z długoterminową ekspozycją.